השרותים שלנו

 

 

יוגה כיפית לגיל הרך והיסודי

 

היוגה מסייעת רבות לאזן בין הנפש, הגוף והרגש. בעבור ילדים במיוחד, היוגה מסייעת בפיתוח יכולת ריכוז, בהקניית מודעות לתנועה והיא מרגיעה ומחזקת את הביטחון העצמי של הילד. המטרה המרכזית של התוכנית ועיקריה: זמן איכות שעוזר לילדים להיות מאוזנים נפשית, רגשית וגופנית.

 

אילוף כלבים

 

ילדים וכלבים מעניקים אהבה ללא תנאים וללא שיפוט. חווית אילוף כלבים מפתחת את הכישורים החברתיים
ואת ההתנהגות הבסיסית של הילד. הכלב מעניק בין היתר תחושת ביטחון למשפחה, ובפרט ביטחון עצמי לילד, פיתוח וחיזוק הסבלנות והמנהיגות, התמודדות עם כישלונות והצלחות. שילוב אחריות בבית כולל: הוצאות יומיות לטיול, סדר יומי של אוכל לכלב וזמן משחק עם הכלב שנותן לילד סיפוק רב בתחושת האחריות המשפחתית. הילדים לומדים לאלף כלבים, לחנך אותם ולהבין את שפתם. לעבודה השנתית עם המדריכים ערך מוסף עצום ודרך אילוף הכלב הילדים לומדים לקיחת אחריות.

 

אופניים

 

רכיבה על אופניים היא ספורט לכל דבר עם המון יתרונות: זה כיף, זה מאתגר והכי חשוב –מהווה אימון מצוין לגוף ולנפש. באימונים אנו משפרים את מיומנויות הרכיבה מהשליטה הבסיסית: שימוש נכון בבלמים, העברת הילוכים, לימוד רכיבה בעליות וירידות, מדרגות ומכשולים שונים, רכיבה בסינגלים, רכיבה בקבוצה. כמו כן נשלב אימוני כושר שונים והרבה משחקים.

 

English 4 Kids

 

אנגלית הינה שפה בינלאומית התופסת חלק נכבד מחיי היומיום שלנו. מחקרים מראים שלימוד שפה בגילאים צעירים מבטיח את הפנמתה בקלות. שיטת הלימוד בסמיילס הינה מוחשית וכייפית וכוללת משחקים, סימולציות, שירים, ומשחקי בובות.

 

ג'אגלינג וקסמים

 

להבדיל מהדעה הרווחת, היכולת לעשות ג'אגלינג טמונה בכל אחד מאיתנו. בסדנאות הג'אגלינג נקפיד להתאים את הכלים והתרגילים לגיל המשתתפים, בכדי שכל משתתף שייקח חלק בסדנא יחווה הצלחה.
שלבי סדנת הג'אגלינג:

תרגילי קואורדינציה בקבוצה ובזוגות הדגמה של כלי הג'אגלינג (כדורים, פלאור סטיק, פוי, הולה הופ, צלחות סיניות, סטאף) התנסות חופשית בכלי הג'אגלינג ותצוגת למידה של המשתתפים. לסדנת הגאגלינג ערך מוסף – בנוסף להנאה שבדבר, המשתתפים משפרים את יכולת הקואורדינציה שלהם,
הקשב והריכוז, סבלנות והתמדה–כל אלה הנם ערכים חשובים שמלווים אותנו במהלך החוג.

 

מיחזור ואיכות הסביבה

 

מיחזור הינו תהליך שבו מפרקים פסולת ומחזירים אותה למצב של חומרי גלם או חומרים בסיסיים שמהם ניתן לייצר כלים וציוד חיוני לאדם. מעבר לתרומה לכדור הארץ, המיחזור יכול להיות מאד כיפי וניתן לייצר הרבה פריטים בעלות כמעט אפסית.

המיחזור הפך לענף אומנותי רחב ומגוון. המשתתפים בתכנית זו, ילמדו על חשיבות המיחזור ותרומתו לסביבתנו הטבעית וילמדו לייצר כל מיני פריטים מעניינים ויפים. נשתמש בחומרים כגון מתכת, צמיגים, נייר, זכוכית,  קופסאות, פלסטיק, עיתונים,

בגדים ובדים ועוד. מוצרים לדוגמא: קופסאות אחסון ומתנות, כרטיסי ברכה, פרחים מנייר, פסיפס וציורי קירות מנייר טואלט, תכשיטים, יצירות מבקבוקים, כפתורים, תקליטורים ישנים ועוד.

 

מדע כחוויה חושית

 

העולם מסביבנו מלא מוצרים מחומרי גלם או שילוב של מספר חומרים. התכנית שלנו מציעה לילדים להתנסות במפגשים המלאים בניסויי מדע העוזרים להם לפתח חשיבה מדעית. בנוסף, תכנית זו תעורר התיאבון בקרב הילדים לא להירתע בעתיד מהמקצועות הריאליים כמו טכנולוגיה, פיזיקה ומדעים. במסגרת התכנית ננסה להעביר לילדים את כללי היסוד במדעים ופיזיקה בחיבור חומרים בדרך כיפית. הם ילמדו להכין קרמים, כדורי ג'לי, קרם לחות, שמפו, נרות, מרכז שיווי המשקל, בשמים, טריקים עם אורות ועוד. המטרה המרכזית של התוכנית ועיקריה: פיתוח חשיבה מדעית ועידוד להשתלב במקצועות ריאליים בחטיבת הביניים והתיכון.

 

רובוטיקה

 

ילדים בחוג עובדים 1-2 על ערכות שמאפשרות לבנות עד 20 רובוטים שונים במהלך השנה.
הרובוט נבנה בפעילות ברמת קושי המותאמת לרמת היכולות של הילדים. בסוף הבנייה נתקין תוכנה המשמשת לבקרה, "המוח" של הרובוט. אם הילדים מספיק גדולים ובעלי יכולת, נאפשר להם לתכנת את הבקר ואת השלט. במהלך השנה יש הפעלות שתומכות בנושא הנלמד והמיושם ברובוט, לרוב עם הרובוט ולעיתים עם אביזרים נלווים. רכישת הערכה מאפשרת לנו לתת לילדים האיטיים יותר ליישר קו עם הקבוצה ולבוא במפגש הבא באותו שלב שהמדריך ביקש להגיע אליו.

 

אומנות בפלסטלינה ופימו

 

המשתתפים לומדים טכניקות שונות לעבודה יצירתית עם פלסטלינה: הדבקת חלקי פלסטלינה צבעוניים על קרטון מיוחד (ציור דו ממדי), יצירת דגמים תלת מימדיים בצורות שונות כגון חיות, ציפורים, פרחים, בלונים ועוד. מחומר הפימו ניתן לייצר יצירות המחזיקות לאורך זמן כיוון שחומר זה מתקשה.  ניתן גם לייצר ממנו כל מיני תכשיטים וחרוזים בצורות שונות. עבודה פשוטה בפלסטלינה מתאימה לילדים עד כיתה ו. בגילאים מתקדמים יותר ניתן ליצור יצירות הרבה יותר מסובכות. העבודה עם חומר הפימו מתאימה לכל הגילאים, אך המוצרים משתנים בהתאם לגיל המשתתף.