השרותים שלנו

English 4 Kids

אנגלית הינה שפה בינלאומית התופסת חלק נכבד מחיי היומיום שלנו. מחקרים מראים שלימוד שפה בגילאים צעירים מבטיח את הפנמתה בקלות. שיטת הלימוד בסמיילס הינה מוחשית וכייפית וכוללת משחקים, סימולציות, שירים, ומשחקי בובות.

ציור בידיים

תחומי היצירה ועבודות היד הינם רחבים ומכילים טכניקות ושיטות רבות העוזרות לאנשים להביע את עצמם. אומנות זאת מסייעת לעוסקים בה לפתח את האני האישי, החברתי והקהילתי שלהם. בסמיילס נלמד את הטכניקות הבאות: ציורי פחם, צבעי שמן, צבעי מים, עפרון, פאסטל, אקריליק, חול, קש, טביעות ידיים ורגליים.

בובות וכריות מעוצבות

יצירת בובות וכריות מעוצבות ככלי להבעת כישרונותיהם האמנותיים של המשתתפים דרך יצירת מוצר משמעותי שיכול ללוות אותם במשך שנים. יצירות אלה מעודדות פיתוח תקשורת תקינה בין הורים לילדיהם. ניתן להשתמש ביצירות אלה בתיאטרון בובות ודרכו להעביר מסרים חברתיים וערכיים לילדים המשתתפים בתכנית.

קונדיטוריה בריאה

עולם הממתקים אהוב על מרבית בני אדם. זהו עולם המשלב חוויה רגשית ופיזית הגורמת לאנשים שמחה כשהם אוכלים מתוק. אחת הבעיות של העולם המתוק הזה הינה תופעות הלוואי של החומרים המתוקים. חומרים אלה גורמים למחלות רבות כגון סכרת והשמנת יתר. תוכנית זו מעודדת שמירה על שמחת המתוק מצד אחד, אך מקטינה את הסיכונים לפגיעה בבריאות. איך עושים זאת? מייצרים מאכלים טעימים ומתוקים אך בריאים ולא מזיקים. המשתתפים בתכנית זו יזכו ללמוד להשתמש בחומרים בריאים וטבעיים כדי לייצר ממתקים ומאכלים מתוקים שהם אוהבים, כולל עוגות, עוגיות ובסקוויטים שונים.

מיחזור ואיכות הסביבה

מיחזור הינו תהליך שבו מפרקים פסולת ומחזירים אותה למצב של חומרי גלם או חומרים בסיסיים שמהם ניתן לייצר כלים וציוד חיוני לאדם. מעבר לתרומה לכדור הארץ, המיחזור יכול להיות מאד כיפי וניתן לייצר הרבה פריטים בעלות כמעט אפסית. המיחזור הפך לענף אומנותי רחב ומגוון. המשתתפים בתכנית זו, ילמדו על חשיבות המיחזור ותרומתו לסביבתנו הטבעית וילמדו לייצר כל מיני פריטים מעניינים ויפים. נשתמש בחומרים כגון מתכת, צמיגים, נייר, זכוכית,  קופסאות, פלסטיק, עיתונים, בגדים ובדים ועוד. מוצרים לדוגמא: קופסאות אחסון ומתנות, כרטיסי ברכה, פרחים מנייר, פסיפס וציורי קירות מנייר טואלט, תכשיטים, יצירות מבקבוקים, כפתורים, תקליטורים ישנים ועוד.

ציור בתלת מימד

באמצעות אומנות הגרפיטי אנשים מביעים את מצוקות ההווה ושאיפות העתיד על גבי דפים וקירות. ציור בתלת מימד מוסיף חיים ורעננות לציור בדו מימד. משתתפי הסדנא ילמדו טכניקת ציור בשיטה זו על דפים רגילים כל אחד באופן פרטני. בנוסף, ניתן לבצע פעילות קבוצתית ואף קהילתי דרך בחירת אתר מסוים שיש בו קירות גדולים, חצר, רצפה, או מגרש ולצייר ביחד את היצירה התלת מימדית ולחלוק יחד חוויה ייחודית זו.

הצלחת שלי מחייכת

בתכנית זו המשתתפים ילמדו להפוך את המנה שלהם ליצירת אומנות בריאותית. תהליך היצירה עצמו תורם להעצמת חוש האומנות בקרב המשתתפים, מפתח תקשורת הורים ילדים ומעודד את עניין השיוויון בין המינים כי הכנת הצלחת הבריאותית והיפה היא מנת חלקם של שני המינים בתכנית זו. במסגרת התכנית המשתתפים ילמדו לפסל, לקשט ולסדר את מרכיבי המנה שלהם בכך שיהפכו אותה ליצירה יפה. הם יציירו במרכיבי האוכל (פירות, ירקות, גבינות, לחם, אורז ועוד) פנים מחייכים, חיות, גינות ועוד.

חרוז ותכשיט

אומנות החרוזים הינה רחבת היקף מבחינת שיטות לימוד, החומרים שמשתמשים בהם והמוצרים הסופיים. אנו נשתמש בחרוזי קריסטל, אבנים, עץ, צדפים, כפתורים וגם בחומרים ממוחזרים. אומנות זו עשויה מצד אחד לקדם את עולם היצירתיות של המשתתפים ומצד שני, אנשים המגלים כישרון בתחום התכשיטים עשוי לפתח קריירה מקצועית בהמשך. בתכנית זו, המשתתפים לומדים לייצר כל מיני מוצרים העשויים מחרוזים ומחומרים ממוחזרים כמו מחזיקי מפתחות בצורות שונות, שטיח חרוזים קטן, מסגרת לתמונה, צנצנת לנרות וגם תכשיטים כמו שרשראות, צמידים, עגילים ועוד.

אבנים וצדפות

בתכנית זו נחשפים המשתתפים לקסם וליצירה שניתן לעשות מאבנים וצדפות דוממים כדי להפיח בהם חיים. המשתתפים לומדים לצייר על אבנים חלקות וגם על צדפות ציורי חיות בר, דגים, ציפורים וכדומה. הם גם לומדים איך להפוך סלע בגודל בינוני לכפר מקושט בצמחיה ובצבעים מדהימים.

מספרים ואותיות

תכנית זו מיועדת לפיתוח היצירתיות והחשיבה של המשתתפים על ידי יצירת צורות שונות מאותיות ומספרים בשפות ערבית, אנגלית ועברית. המשתתפים יוצרים צורות של בעלי חיים, פרחים ועוד. המשתתפים הופכים את האותיות והמספרים לצורות צבעוניות ומלאות חיים.

כשחוט ומסמר נפגשים

בסדנא זו ילמדו המשתתפים ליצור יצירות אומנותיות מדהימות המשלבות שימוש בחוטים צבעוניים ומסמרים שהוצבו על רקע מעץ בצורות שונות. בטכניקה זו ניתן לשלב עם המסמרים והחוטים ציורים בצבעים שונים.

עיצוב נרות וסבונים

המשתתפים לומדים טכניקות ביצירת סבונים ונרות רגילים וריחניים. הם לומדים לעצב את המוצר כך שיראה ויריח מצויין. המשתתפים גם לומדים לשלב חומרים נוספים על מנת לייצר מוצר סופי מיוחד.

פסיפס: אומנות חוצה זמנים

בסדנא זו ייחשפו המשתתפים לטכניקות ולחומרים השונים שמהם מייצרים יצירות פסיפס. אומנות הפסיפס מותאמת לגיל המשתתף לפי החומרים ודרגת הקושי בה מתוכננת היצירה. ניתן לעשות יצירות פסיפס מנייר, גבס, אבנים צבעוניות, זכוכית, קרמיקה. בפסיפס יוצרים תמונות מדהימות, מכסים כלים ביתיים שונים כגון מראה, מסגרת תמונה, כוס, צלחת ועוד.

אומנות בפלסטלינה ופימו

המשתתפים לומדים טכניקות שונות לעבודה יצירתית עם פלסטלינה: הדבקת חלקי פלסטלינה צבעוניים על קרטון מיוחד (ציור דו ממדי), יצירת דגמים תלת מימדיים בצורות שונות כגון חיות, ציפורים, פרחים, בלונים ועוד. מחומר הפימו ניתן לייצר יצירות המחזיקות לאורך זמן כיוון שחומר זה מתקשה.  ניתן גם לייצר ממנו כל מיני תכשיטים וחרוזים בצורות שונות. עבודה פשוטה בפלסטלינה מתאימה לילדים עד כיתה ו. בגילאים מתקדמים יותר ניתן ליצור יצירות הרבה יותר מסובכות. העבודה עם חומר הפימו מתאימה לכל הגילאים, אך המוצרים משתנים בהתאם לגיל המשתתף.